کیک اسفنجی نارنج با کرم شیرینی

OrangeSourCake613

این روزا تمام کوچه و خیابونهای شهر ما پر است از درختهای پرتقال ولی مردم اینجا یا لذت چیدن میوه تازه از درختو نمی دونن یا اینکه حوصله ندارن میوه بچینن و همیشه این پرتقالها سر درخت خشک میشه و میریزه تا دوباره بهار میشه و پر از شکوفه میشن.

با اینکه انواع و اقسام مرکبات در اینجا پیدا میشه ولی نارنج کمیابه و فقط در مغازه ایرانی ها میتونی پیدا کنی. هفته پیش که من شدیدا تب مربا درست کردن گرفته بودتم و کلی مربا به و نارنج و انار و هویج درست کردم٬ البته با کمک دوست و دستیارعزیزم صدف ( که باید یک روز مفصل داستان آشنایی خودم و صدف را براتون بگم) . خلاصه دو سه تا نارنج اضافه داشتم که دیدم عالیه برای کیک نارنج مخصوصا که ما فقط یک دوره کوتاهه که نارنج خوش عطر و خوشمزه داریم ٫ پس چرا که نه؟

Narenj Cake

نکات مهم پختن کیک

برای درست کردن کیک من از یک دستور کیک اسفنجی استفاده کردم که بافتش خیلی لطیف و مرطوبه و با کیک سنتی اسفنجی تفاوت میکنه و انهم به دلیل اینکه با کره درست میشه و خیلی طعم و عطر عالی داره مخصوصا که نارنج هم بهش اضافه بشه. این کیک خوبه برای وقتی که مخواهین کیک را لایه لایه ببرین و با خامه یا کرم تزیئن کنین. نکته مهم برای پخت این کیک اینکه موقع تهیه قالب فقط کف قالب را اسپری بزنین و کاغذ بزارین ولی دور قالب را چرب نکنید٬ من این مطلب را کامل در طرز تهیه قالب کیک توضیح دادم.

NarenjCake592

معمولا برای درست کردن کیک اسفنجی من لایه های کیک را با یک شیره ( حالا به هر طعمی که بخوام ) برس میزنم که به مرطوب شدن و طعم دادن به کیک کمک میکنه. من از این شیره برای کیک شکلاتی موکا هم استفاده کردم. حالا برای کیک نارنج هم من یک شیره با آب نارنج و رام درست کردم. آب نارنج را قبل از اینکه به پختن مشغول بشم گرفتم و با هسته هاش در یک کاسه کنار گذاشتم٬ بعد از چند ساعتی هسته ها اب نارنج را غلیظ میکنه و یک حالت ژلاتینی به خودش میگیره وعالی شد برای درست کردن شیره( البته این از درسهای مامان است که بهم گفته بود 🙂  بعد با برس لایه های کیک را با شیره نارنج مرطوبترکردم ولی شما اگرفرصت کافی ندارین میتونین این قسمت را حذف کنید. 

NarenjCake591

برای لابه لای کیک من از کرم شیرینی که پایه اصلی خیلی از کرم های فرانسوی است استفاده کردم خیلی شبیه به  دستور تارت موز ولی در این دستور به جای پودر نشاسته  و از یک برگ ژلاتین برای فرم گرفتن کرم استفاده کردم و برای اسانس هم رنده پوست نارنج و وانیل زدم. 

کیک اسفنجی نارنج 

این مواد دو کیک ۲۲ سانتی یا ۹ اینچی میده٬ ولی من مثل همیشه کیک های کوچکتر درست کردم که بتونم فریز کنم٬ من یک کیک ۶ اینچی و ۳ تا کیک ۴ اینچی از این مواد در آوردم.

مواد لازم: 
آرد ۱۲۵ گرم
بیکینگ پودر ۱ ق چ ( قاشق پیمانه)
۶ تخم مرغ٬ سفیده و زردها را جدا کنید
شکر۲۰۰ گرم
کره اب شده ۶۰ گرم
وانیل ۱ و نصف ق چ
رنده پوست یک نارنج ٬ اب نارنج را هم بگیرید وبا هسته ها در یک ظرف کنار بزارین تا موقع درست کردن شیره
طرز تهیه:
کف قالبهای مورد نظرتون را چرب کنید٬ فر را به حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید
ارد را با بیکینگ پودر الک کنید و کنار بزارین
 زرده هار ا با شکر ٬ وانیل و رنده پوست نارنج و با همزن برقی به مدت ۳ دقیقه و با سرعت بالا بزنید تا مواد کم رنگ بشه وکاملا غلیظ 
سفیده ها را جداگانه و در یک ظرف تمیزو خشک بزنید تا سفیدها پف کنند و تا وقتی که نقش پره ها روی سفیده بمونه  بعد ۱۰۰ گرم شکر را به سفیدها اضافه کنید ودوباره بزنید تا سفیده ها براق بشن . حالا هم زن برقی را کنار گذاشته و با لیسک مایع زردها را کم کم به سفیدها اضافه کنید و ارام ارام هم بزنید. وقتی مواد مخلوط شد آرد الک شده را کم کم اضافه کنید٬ خیلی مهمه که پفی را که با زدن سفیده ها ایجاد کردیم از دست ندهیم٬ البته مقداری با اضافه کردن اردها کم میشه که جای نگرانی نیست٬ حالایک یا دو لاقه از مایع را با کره اب شده در ظرفی جداگانه مخلوط میکنیم و خوب هم میزنیم تا کره جذب مواد شود بعد مواد را به مایع اصلی برمیگردونیم و مخلوط میکنیم. مواد را در قالبها ریخته و با حرارت ۱۷۵ درجه به مدت ۲۰-۳- دقیقه میپزیم تا کیک پخته بشه و اگر خلال دندان وسط کیک زدیم تمیز در بیاد. 

بعد از پخت کیک ها را در طوری مخصوص برگردانده و میزاریم  کاملا خنک شوند. با کاردک اول دور کیک را ازاد میکنیم بعد کیک را برمیگردونیم. وقتی کیک کاملا خنک شد کیک را در سلفون ببندید و در یخچال بزارین تا روزی که میخواهین سرو کنید یا اینکه فریز کنید به مدت ۱ ماه. یا اینکه کنار بزارین تا مواد دیگه را حاضر میکنید

شیره نارنج با رام
مواد لازم و طرز تهیه:
آب یک نارنج 
شکر ۱/۲ پیمانه 
آب ۱/۴ پیمانه 
وانیل ۱ ق چ
رام ۱ ق غ
شکر و اب  را در یک قابلمه کوچک به جوش میاریم تا چند تا جوش بخوره از روی حرارت برمیداریم و رام و وانیل را اضافه میکنیم.
کرم شیرینی 
مواد لازم:
۱ و ۱/۲ ق چ پودر ژلاتین یا یک برگه ژلاتین
۲ ق غ اب سرد برای حل کردن پودر یا مقداری آب سرد برای حل کردن برگه ژلاتین
زرده تخم مرغ ۴ عدد
شکر ۱۰۰ گرم
شیر ۱/۲ پیمانه یا ۱۲۱ گرم
ارد ۱/۴ پیمانه یا ۳۲ گرم
وانیل ۱ ق چ
رنده پوست نصف نارنج
کره اب شده ۲ ق ‌غ
طرز تهیه:
اگر از برگه ژلاتین استفاده میکنید٬ برگه را بشکنید به ۳ قسمت و مقداری آب سردروی ژلاتین بریزین که اب روش را بپوشونه ٬ اگر از پودر استفاده میکنین پودر را با ۲ ق غ اب سرد حل کنید
شیر را در یک قابلمه دسته دارو متوسط با حرارت ملایم به جوش بیارین ٬ تا شیر جوش میاد در یک کاسه ضد حرارت یا پیرکس ٬ همه مواد را به جزوانیل٬ ژلاتین٬ و کره با هم مخلوط کنید. شیردر حال جوش را با ملایمت و کم کم به مواد دیگه اضافه کنید در حالیکه سریع مواد را با هم زن دستی هم میزنید. نکته مهم اینجا اینکه چون شیر داغه و حرارات شیر باعث پخت تخم مرغ میشه٬ اگر سریع هم نخوره تخم مرغها دونه دونه میشه و کرم صاف و خوبی به دستتون نمیاد . البته مینونین بعد کرم را از صافی رد کنید . حالا که نصف شیر را به تخم مرغها اضافه کردین٬ تمام مواد را با هم مخلوط کنید ودر قابلمه بریزین و به روی حرارت برگردونین تا مواد غلیظ بشه و به جوش بیاد . بازم نکته مهم اینکه مواد را مرتب هم بزنید تا ته قابلمه نسوزه . وقتی مواد به جوش امد٬ از روی حرارت برداشته و ژلاتین برگه حالا دیگه کاملا نرم شده٬ اون را از آب در اورده فشار بدین تا خوب ابش در بیاد و با وانیل و کره را  به کرم اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم .کرم را در یک ظرف کم عمق بریزین و با سلفون بپوشانید وسریع در یخچال بزارین تا زمانیکه خواستین کیک را تزیئن کنید.

درست کردن کیک 

کیک را به سه لایه تقسیم کنید و شیره نارنج را با برس روی لایه ها ی کیک بمالید ٬ روی هر لایه دو تا سه قاشق غذاخوری کرم بریزین و با کاردک صاف کنید و لایه بعدی را اضافه کنید. من اصولا تزیئنات ساده را بر هر چیزی ترجیح میدم و روی کیک را هم با یک لایه بسیار نازک از کرم تزیئن کردم. اضافه کردن میوه تازه به کیک همیشه ایده خوبی است برای همین من روی کیک را با پرتقال تو سرخ تازه٬ کمی شیره مربای نارنج که به پرتقالها یک برق بده و مربای نارنج تزیئن کردم.

NarenjCake599NarenjCake598NarenjCake601NarenjCake602OrangeSourCake619
OrangeSourCake615.خوب دوستای خوبم به اخر وقتمون رسیدیم٬ امیدوارم که از این کیک خوشتون بیاد ٬ اگر این کیک را پختین حتما عکس بزارین و منو تگ کنید و مثل همیشه ازتون خواهش میکنم این دستور را با دوستای شیرینی پزتون شر کنید . تا هفته دیگه و دستوری دیگه خوش باشین 

Tres Leches Cake
Gluten-Free Banana Bread (Farsi Version)
Nowruz Cookies

4 thoughts on “کیک اسفنجی نارنج با کرم شیرینی

  1. من تمام کاراتونو وبیشتراز اون پشتکارتونو دوستدارم کدوم شهر وایالت امریکاهستید؟ موفق باشید

  2. سلام عزیزم خسته نباشید.تو پست کرم پسته گفتید کرم قنادی.منظورتون چه کرمیه عزیزم .توایران بهش چی میگن؟

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *